Manifest

Gdybyście wiedzieli jak trudno zacząć ! Ale nie ma rady – kiedyś trzeba. Pomysł na stronę o odpoczywaniu wziął się z potrzeby –postanowiłem, że muszę coś ze sobą zrobić. Po pierwsze, sam jestem zmęczonym człowiekiem i  potrzebuje motywacji do czynnego wypoczynku, a pisanie artykułów na ten temat najlepiej by mi szło gdybym w nim uczestniczył. Po drugie, marzę aby mieć własną stronę, która by miała wiele odsłon i byłaby komercyjnym sukcesem. Jednakże jak twierdzą niektórzy moi krytycy, domena requietus.com składa się dwu, wzajemnie wykluczających się członów. Pierwszy to  tak trudne do wymówienia słowo po łacinie, że drugi człon .com, który sugeruje zastosowanie komercyjne, czyni je praktycznie niemożliwym. Zatem nie przywiązuje się jeszcze do mojego drugiego postanowienia , bo jak mam odnieść sukces to mi sam przyjdzie, a jak nie, to sobie trochę popisze o rzeczach, które i tak mi na zdrowie wyszły.

Generalnie chciałbym zajmować się szeroko pojętą turystyką. Nie wykluczam tutaj aktywności w swoim miejscu zamieszkania, jak na przykład: wyjazd rowerem do parku po przeciwnej stronie miasta.

Istotne będzie nie tylko to co jest, ale co będzie, albo nawet co może być. Czyli chciałbym pisać o niespełnionych potrzebach, szansach , wadach przemysłu turystycznego.

Chciałbym także stworzyć bazę danych o obiektach i wydarzeniach związanych z turystyką i wypoczynkiem. Nie wiem jeszcze jak taka baza miała by wyglądać w szczegółach, ale wiem że nie będzie to kopia tripadvisor-a i mu podobnych, gdyż wydają mi się one być suchymi danymi – oparte tylko i wyłącznie o opinie innych podróżników, podczas gdy ja wolałbym jeszcze jakąś subiektywną nawet ocenę. Osobiście lubię fajne napisane, popularne przewodniki np. z serii „The Rough Guide”, „Let’s go” etc. One zawsze wydawały mi się ciekawsze od tripadvisor-a. Przewodniki zazwyczaj piszą te same osoby i nawet gdy dany przewodnik to praca zespołowa, to zwykle pod czyjąś redakcją. Oceniać hotele czy atrakcje turystyczne może każdy, ale to nie znaczy że każdemu się chce. Można jednak przypuszczać, że o wiele bardziej zainteresowani będą: frustraci których wyprawiono w podróż z teściami albo rodzicami, trole wszelkiej maści, oraz ci którym się zwyczajnie pomylił oceniany obiekt.

Liczę przy tym na Wasze pomysły. Jeśli ktoś z Was miałby pomysł na wspomnianą bazę danych, albo chciałby napisać jakiś artykuł to proszę o kontakt na redaktor@requietus.com. Zastrzegam sobie przy tym prawo do odmowy publikacji i zmiany dostarczonych materiałów, oraz jeśli nie postanowiono inaczej, wszelkich praw autorskich do tych materiałów.